Ostrov her - Společenské deskové hry a Funko
Kdy se to stalo?
 Bezpečné platby online
GoPayVisa
MasterCardMaestro
 Dopravu zajišťuje
PPLZásilkovna.czČeská poštaPřátelský e-shop
Zaklínač: Starý svět - předobjednávka
 Novinky
Karak 2 (Albi)Karak 2 (Albi)

Dlouho očekávané pokračování populární rodinné deskovky Karak je tu. Hrdinové opustili ruiny hradu, aby se vypořádali s nástrahami na povrchu. Shromážděte své oddíly a postavte se zlu v Karak 2. Zobrazit více...


Blackfire (novinky)Blackfire (novinky)

Jízdenky, prosím! Legacy: Legendy západu jsou tu. Ujměte se jedné z dostupných železničních společností, vybudujte její síť a veďte ji k prosperitě. Během 12 her sledujte růst železnice v Americe. Vaše unikátní mapa vám zůstane napořád. Zobrazit více...


REXhry (novinky)

Amulet * Ptačí říše Zobrazit více...

  • Jmenovka Instagram Ostrovher
    InstagramNaskenujte QR jmenovku a sledujte ostrovher na Instagramu.

Kdy se to stalo? - Access+

Kdy se to stalo? - Access+
  • Kdy se to stalo? - Access+
  • Kdy se to stalo? - Access+
  • Kdy se to stalo? - Access+
  • Kdy se to stalo? - Access+
  • Kdy se to stalo? - Access+
(obrázky jsou ilustračního charakteru)
ID produktu
1022854
Výrobce
Asmodee - Blackfire
Doporučený minimální věk
8
Minimální počet hráčů
1
Maximální počet hráčů
4
Herní doba (min.)
15
Jazyková verze 
česká
589,- KčCena s DPH
do 5 dnů
(recyklační poplatek je započítán v ceně)    

Objevte verzi oblíbené paměťové a přemýšlecí hry Kdy se to stalo? z herní řady Access+.
Herní řada Access+ je speciálně přizpůsobena k podpoře nápravy kognitivních poruch.
Hry jsou nástrojem, který stimuluje schopnosti a pomáhá upřednostňovat dojmy radosti a sdílené hry.

Díky větším kartám a pečlivě vybraným událostem si radost z hraní mohou užít opravdu všichni! Vyberte si námět a pusťte se do hraní! Vytvořte si časovou osu seřazením událostí z karet ve sledu, v němž se odehrály. Vynikající (a zábavný!) způsob procvičování paměti a zlepšení pozornostních dovedností.

Kognitivní funkce využívané ve hře Kdy se to stalo? Access+:

Logika a matematika:
Hráči musí události vyobrazené na kartách zařadit v chronologickém sledu. To vyžaduje aplikaci matematických znalostí, jako třeba kladných a záporných celých čísel a jejich řazení ve vzestupném pořadí, a povědomí o časové ose a chronologickém sledu.

Dlouhodobá paměť, vnitřní dialog a představivost:
Při hraní obou verzí (klasické i osobních zážitků) se hráči musí dostat k vědomostem či vzpomínkám ve své dlouhodobé paměti (epizodické a explicitní), aby určili, kam daná událost na časové ose zapadá. Tím okamžitě aktivují svůj vnitřní dialog, jak mluví sami k sobě o oné události a snaží se ji zařadit v čase, a/nebo svou představivost, kdy si hledané okamžiky přehrávají v mysli. Tyto mentální akce umožňují vyřešit, kam na časovou osu konkrétní karty umístit.

Další využívané kognitivní funkce:
Hráči během celé hry využívají své lexikální pole a představivost k dočasnému udržení pozorovaných obrázků a spojují je se svými dřívějšími vědomostmi. Hráči musí využívat také koncentraci a krátkodobou a pracovní paměť k rozmýšlení a analýze informací. Regulace impulzivnosti jim usnadňuje řazení události ve správném pořadí. Ve verzi osobních zážitků může být potřebná emoční regulace. Vzpomenutí si na určité události může někdy aktivovat související pocity. Když k tomu dojde, hráč musí regulovat vyvstalé emoční impulzy.

Koupí této hry přispějete 35 Kč na nadaci NAUTIS, která pomáhá lidem s autismem a jejich rodinám.

Pohled odborníka: Christophe Debien - Nemocniční psychiatr:

Hraní možná uzdravuje, ale bezpochyby uklidňuje, posiluje a rozvíjí. Zřejmě právě proto hry patří k mnoha nástrojům facilitace, které každodenně využíváme při práci s pacienty, ať již ke stimulaci špatné paměti, zlepšení narušené pozornosti a projekčních schopností či oživení motorických dovedností.

Nová řada her Access+ nejen zábavnou formou přibližuje hry vhodné pro pečovatele a ty, o které se starají. Přináší toho mnohem více: umožňuje využívat hry coby součást péče tím, že je přizpůsobuje a mění tak, aby se všichni - rodiny, terapeuti a pacienti - mohli rozvíjet společně s ostatními.

Obsah balení:
48 karet událostí: Každá karta má přední stranu a stranu s datem. Ilustrace jsou stejné na obou stranách. Na straně s datem je uvedeno datum i název události.
12 karet osobních zážitků: Každá karta obsahuje námět a ilustraci spojenou s nějakým okamžikem v životě
4 časové osy
1 pravidla

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)