Ostrov her - Společenské deskové hry a Funko
Hvězdní kapitáni - soutěž
 Bezpečné platby online
GoPayVisa
MasterCardMaestro
 Dopravu zajišťuje
PPLZásilkovna.czČeská poštaPřátelský e-shop
 Novinky
REXhry (novinky)REXhry (novinky)

Dokážete přežít a nalézt cestu zpátky domů? Spící bohové jsou kooperativní příběhová hra, ve které hráči představují posádku lodi Mantikora, která se propadla do podivného paralelního světa. Zobrazit více...


ttgames (novinky)ttgames (novinky)

Abyss je desková hra z podmořského prostředí o mocenském boji s překrásnými ilustracemi od nového českého vydavatelství TTGames. Zobrazit více...


Blackfire (novinky)Blackfire (novinky)

Rozšíření hry 7 divů světa - Edifice (přináší výstavbu veřejných staveb), ke kterému přidáme guildovní promo kartu (omezený počet) v rámci HobbyNext. Zobrazit více...

  • Jmenovka Instagram Ostrovher
    InstagramNaskenujte QR jmenovku a sledujte ostrovher na Instagramu.

Mansions of Madness

Mansions of Madness
(obrázky jsou ilustračního charakteru)
ID produktu
1001811
Výrobce
Fantasy Flight Games
Doporučený minimální věk
13
Minimální počet hráčů
2
Maximální počet hráčů
5
Herní doba (min.)
120
Jazyková verze 
anglická
1 799,- KčCena s DPH
nedostupné
(recyklační poplatek je započítán v ceně)    

Unikátní kooperativní hra, ve které se jeden hráč hraje za zlé síly - zloducha - a ostatní spolupracují jako vyšetřovatelé na vyřešení mystické záhady v tajemném domě poblíž Arkhamu v Massachusetts. Hra staví na mystické atmosféře světa, který vytvořil mistr hororu H. P. Lovecraft ve svých povídkách o mýtu Cthulhu.

V každé hře se na začátku vybere scénář, který však pevně neurčuje průběh hry a tak lze hrát mnohokrát vždy s jiným průběhem a výsledkem. Scénář popisuje příběh dané hry a cíle, které se snaží zloduch i vyšetřovatelé dosáhnout a podmínky vítězství, které určí, kdo vyhrál.

Jednotliví hráči se pak vydávají do tajemného sídla, kde se dějí podivné nadpřirozené události, pátrají v jednotlivých místnostech po stopách a snaží se odhalit a rozplést celou záhadu. Každý vyšetřovatel má unikátní schopnosti a atributy, které využívá během hry. V starobylém sídle lze najít množství zvláštních předmětů, stát se svědkem nadpřirozených úkazů a setkat se s nepozemskými nestvůrami. 

V každém kole se také tahá nějaká událost, která upravuje podmínky hry nebo přidává nějaké další nebezpečí pro vyšetřovatele nebo jim naopak pomůže. 

Hra je zpracována v temném hororovém stylu a staví na skvělé prezentaci a detailních kresbách. Hrací plán se v každé hře sestavuje z několika dílů, lze tam vytvořit nespočet kombinací, což spolu s množstvím karet a scénářů s různými konci zaručuje velice dlouhou a originální zábavu. Hutnou hororovou atmosféru dokreslují také příběhové texty, které jako by vypadly přímo z Lovecraftových povídek.

Obsah:
1 pravidla hry
8 figurek vyšetřovatelů
24 figurek nestvůr
300 karet
200 žetonů a značek
15 detailních dílů mapy
70 dílků puzzle
1 desetistěnná kostka


 
(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)